top of page
ابهام ها و معماها
Which way.jpg

از اين جا به كجا می رويم؟

خطاب به كسانی كه از یک ضایعه بزرگ بهبودی می یابند . . . 

آیا با عواقب به جای مانده از یک بلای طبیعی سر و كار دارید؟

و یا به طور ناگهانی دوست یا فردی از خانواده خود را از دست داده اید؟
آیا خواهید توانست از خدا پاسخی برای این سوال خود بیابید كه چرا این اتفاق افتاد؟

احتمالاً خیر. اگر كسی سعی كند تا به سوال شما پاسخ دهد شما به توضیحات او شک خواهید كرد. در چنین لحظات و شرایطی به نظر نمی رسد كه «چرا؟»
 

1_pPDKvJZiZH5uEz3QTkSSUg.png

چه کسی درد را احساس می کند؟

نوشته ی: پری مارشال

اگر خداوند واقعا نیکو و با قدرت بود اجازه نمی داد این همه درد و اعمال شیطانی در دنیا ادامه داشته باشد.این اندیشه در همه اقشار مردم : کشیش و خادم، محصل و پرفسور، قصاب و نانوا و حتی شمع سازها وجود دارد .این یکی از مشکل ترین سئوالات است .در چند روز قبل , یکی از نزدیک ترین دوستانم ، لورین، بعد از ۱۸ ماه جنگ با سرطان از دنیا رفت. این چه فاجعه بزرگی برای او و همسرش دایانا بود.من از محله فقیر و کثیف سائو پائلو، برزیل، مکانی که ۵00,000 بچه های بی خانمان معتاد به مواد مخدرهستند و برای زنده ماندن دزدی می کنند دیدن نمودم. گاهی اوقات پلیس آنان را دستگیر کرده و تنها بخاطر نشان دادن کاهش تبهکاری به قتل می رساند.

4ce73e_fd4dc96e85a54a53a7588fc25b2f6d74_

بهشت چگونه خواهد بود؟

آیا بهشت این گونه خواهد بود؟

در ارتباط با بهشت اغلب یک تصویر كلیشه ای ارائه می شود: یک نفر كه بر روی ابری نشسته است، در حال نواختن چنگ می باشد، و ظاهراً بسیار خسته و ملول است. تردید دارم این گونه باشد.فكرش را بكنید: ما داریم درباره خدا صحبت می كنیم. همان طور كه شما نیز احتمالاً متوجه شده اید خدا بسیار خلاق است. اگر در این باره شک دارید كافی است به غروب خورشید خیره شوید، یا سعی كنید دركک نمایید كه جهان هستی و كائنات چگونه در جای خود مستقر شده اند، و یا درباره وسعت و عظمت فضا فكر كنید، و یا درباره DNA مطالعه كنید. بلی، خدا یک چیزهایی بلد است.

facing-death-enriching-life-1.jpg

روبرو شدن با اجتناب ناپذير بزرگ

داستان روبرو شدن با مرگ و دانستن درباره زندگی پس از مرگ

به نوشته ی: برندون ماركت

تنها تجربه مشتركی كه نوع بشر را در طول تاریخ و در سراسر دنیا به یكدیگر پیوند می دهد، تجربه مرگ است. همه ما باید با مرگ روبرو شویم. هیچ ورزش یا رژیم غذایی، هیچ تكنیک مدیتیشن (اصول و مهارت تفكر و تعمق) و هیچ ثروتی قادر نیست این تجربه را از ما دور كند. مرگ اجتناب ناپذیر است. مرگ یک تساوی گر بزرگ است.غایی بودن مرگ و وجود شک و تردید درباره زندگی پس از مرگ باعث ایجاد ترس و وحشت برای بسیاری از مردم می شود. ما شاهد هستیم كه چگونه انسان در تلاش است تا جلوی پیشرفت روند كهولت را بگیرد.

آيا می توانيد وجود خدا را ثابت كنيد؟

چرا؟

چرا مردم به بیماری سرطان مبتلا می شوند؟

چرا زمین لرزه هایی اتفاق می افتد كه تمامی شهرها را نابود می سازد؟ چرا مردم باید به سختی كار كنند ولی تنها بتوانند شكم خانواده شان را سیر كنند؟

اغلب اوقات در ضمیر